Biżuteria Zakupy 

Duży wybór srebrnych wisiorków

Zobacz, gdzie kupić srebrne wisiorki, wejdź na https://wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest miękkie, świetnie wygląda i cechuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej ochrony – surowiec ten okazuje się naprawdę delikatny, w związku z czym łatwo go zarysować. W jaki sposób zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla srebrnej biżuterii bywają zabójcze. W kontakcie z nimi surowiec może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie należy więc wykorzystywać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a w czasie prania ręcznego koniecznie powinniśmy zdjąć noszone wisiorki srebrne i bransoletki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne należy chronić również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy wykorzystywać pudełka wykładane od wewnątrz delikatną tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Srebro nie najlepiej reaguje też na kontakt z wilgocią oraz słońcem, które mogą sprawić, że wyblaknie lub się odkształci. Przed włożeniem do kuferka paru ozdób, powinniśmy przed tym owinąć je miękką ścierką lub wrzucić do foliowego worka.

Sól wyczyści wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą – świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym odpowiednie będą także wódka, białko kurze oraz specjalne płyny. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy używać delikatnych szmatek – twarde mogą uszkodzić powierzchnię.

Powiązane treści