Biżuteria Zakupy 

Lampworki – co to jest?

Lampworki kupisz na www.bizutik.pl

Z pozoru przywodzą na myśl barwne cukierki. Lampworki, bo o nich piszemy, to specyficzny rodzaj paciorków wykonywanych z gorącego szkła. Niegdyś były robione samodzielnie – surowiec rozgrzewano za pomocą przerobionej lampy na naftę, dlatego też powstała nazwa perły lampowe. Obecnie również możemy wykonać je w domu, ale bardziej trafionym rozwiązaniem okaże się z całą pewnością kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Dlaczego warto się na to zdecydować? Do których kreacji szczególnie dobrze nosić lampworki? Jak wykonać je nad lampą?

Lampworki – jak są robione?

Lampworki wykonuje się, jak już napisaliśmy, nad lampą. Dziś całkowicie wystarczy zwykły palnik. Do ich produkcji stosuje się odpowiednie szkło, które pod wpływem płomienia topnieje, a to umożliwia danie mu dowolnych form. Paski gorącego materiału okręcane są wokół pręcika, przez co każdy koralik ma dziurkę w samym środku – to sprawia, że lampworki bywają wykorzystane do produkcji kolczyków lub wisiorków.

Lampworki – do jakich kreacji zakładać?

Barwne lampworki świetnie dopasowują się do codziennych kreacji. Najlepiej łączą się z koszulkami z oryginalnymi obrazkami, barwnymi bluzami i coraz częściej zakładanymi trampkami. Nie oznacza to jednak, iż będą dobrze prezentowały się wyłącznie przy tego typu ubraniach – to tylko sprawa pomysłowości.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Powiązane treści