ametysty, biżuteria z ametystamiBiżuteria Zakupy 

Pierścionki z ametystami

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Chinach, Kanadzie, Madagaskarze i Sri Lance. Złoża tego kruszca znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdziesz na stronie www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Biżuteria z ametystów miała swoją znaczącą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Pisma Świętego. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystem, a w watykańskim skarbcu do tej pory leży znany papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można zakładać na ważne uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w tym połączeniu prezentuje się szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, ale również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i zapomina o problemach. Na temat energii tego kamienia ozdobnego lepiej wyrobić sobie własne zdanie.

Powiązane treści