Biżuteria Zakupy 

Pierścionki zaręczynowe są z nami od wieków

Znajdź pierścionki zaręczynowe Kraków na obraczki.net.pl.

Kiedy odnajdziesz partnerkę, z którą zechcesz spędzić całe życie, w końcu podejmiesz decyzję o małżeństwie. Przedtem jednak ma miejsce ta długo wyczekiwany przez wiele kobiet moment – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – obyczaj od wielu wieków

Danie ukochanej w prezencie pierścionka to niezwykle stary zwyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają kształt koła, które reprezentuje nieskończoność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, zwanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wypływa z przekonania, że od owego palca biegnie “vena amoris”, a więc żyła wiodąca bezpośrednio do serca. Ogólnie uważa się, iż zwyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent sprowadzili Grecy. Na początku wykonywano je ze skóry, z łodyg tataraku, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Kosztownymi pierścieniami ze złota bądź srebra obdarowywano jedynie wówczas, kiedy mężczyźni pragnęli pokazać swoje całkowite zaufanie do przyszłej żony. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z platyną, drogimi kamieniami oraz złotem, jednakże materiały te faktycznie powszechnie stosuje się do ich sporządzania dopiero od paru wieków, przy czym duży wzrost ich powodzenia można spostrzec w XX w.

Platyna, kamienie szlachetne, a nawet drewno – współczesne pierścionki zaręczynowe

Rzecz jasna, idealna biżuteria na oświadczyny to platynowy pierścionek z ogromnym brylantem, jednakże potencjał swobodnego zestawiania rozmaitych metali i kamieni jest ogromny. Poza diamentami stosuje się szafir, rubin czy topaz. Niektórzy wybierają mniej wartościowe metale, jak stal damasceńską, tytan, srebro, a nawet drewno, jednak nieprzerwanie na rynku dominują pierścionki sporządzone z platyny i przeróżnych typów złota (żółtego, białego i różowego).
Ile powinniśmy środków przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było opinia, że mężczyzna winien wydać na niego przynajmniej 2 miesięczne pensje. Koszt zakupu zależny jest od wielu elementów: wykorzystanego kamienia, surowca, designu czy ilości karatów, dlatego każdy kupi ładny, nietuzinkowy pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Pamiętajmy jednak, iż pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim wyrazem miłości i zaangażowania, więc jego koszt nie ma ogromnego znaczenia. Ważne jest to, czy będzie się podobał naszej przyszłej żonie.

Dane teleadresowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]

Powiązane treści