Biżuteria 

Srebrna biżuteria z kamieniami – na każdą okazję

Dowiedz się więcej o srebrnej biżuterii

Srebro jest jednym z najpopularniejszych surowców na biżuterię. Niepospolity wygląd – po opracowaniu misternych dekoracji – nadaje jej charakter, a osobie ubierającej taką biżuterię gwarantuje lepsze samopoczucie i zwiększoną pewność siebie. Rzeczą, która jest najważniejsza dla biżuterii srebrnej jest zdobienie. Nierzadko, aby nadać sztuce indywidualny wygląd, stosuje się kamienie szlachetne.

Popularne minerały wykorzystywane przy produkcji srebrnej biżuterii z kamieniami

Przez niektórych kamienie szlachetne uważane są za przedmioty wpływające na szereg aspektów życia i nie pełnienią tylko funkcji estetycznej. Z pewnością najczęściej wykorzystywanym klejnotem jest brylant. Obok jego niepowtarzalnego lśnienia, piękna oraz przezroczystości nie da się przejść obojętnie. Pilnuje on trwałości związku oraz wierności. Topaz to drugi minerał, o którym należy wspomnieć, mówiąc o kamieniach szlachetnych. Ten przepiękny kruszec o barwie głębokiego błękitu symbolizuje potęgę i siłę, pomaga w pozbywaniu się trudnych problemów. Na pozycję w ścisłej czołówce zasłużył także szmaragd, który dzięki zielonkawej barwie zgromadził ogromną rzeszę fanów. Przynosi on niesamowitą witalność, w tym samym czasie lecząc całkiem pokaźną liczbę chorób.

Jak ozdabiana jest srebrna biżuteria z kamieniami?

Użycie kamieni szlachetnych nie stanowi jedynego sposobu upiększenia prezencji wszelkiego typu biżuterii ze srebra. Podczas upiększania biżuterii wykorzystywane jest wiele metod. Są to na przykład: grawerowanie, czyli wykonywanie ornamentów i napisów przy pomocy rylców, lub oksydowanie, czyli celowe poczernianie srebra, lub grawerowanie, czyli tworzenie ornamentów i napisów za pomocą rylców. Wszystkie te techniki wspaniale dopełniają się z kamieniami szlachetnymi, użytymi przy zdobieniu srebrnej biżuterii. Biżuterię srebrną można kupić w tradycyjnych sklepach, jednak o wiele mniej skomplikowanie można zrobić to w internecie.

Powiązane treści