Biżuteria 

Topaz mistyczny w jubilerstwie

Potrzebujesz topazu mistycznego? Sprawdź http://bit.ly/2dVtG0Z

Wspaniały blask i nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze zalety topazu mistycznego, który od dawna cieszy się wielkim zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Choć z pozoru mogłoby się wydać, iż to inny kamień, topaz mistyczny jest w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego oryginalne właściwości są efektem specjalnej technologii produkcji – naturalny topaz jest podczas niej poddawany wpływowi dużej temperatury oraz pokrywany cienką warstwą metalu szlachetnego. Właśnie z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Odcienie topazu mistycznego

Kolory, które ma topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od metalu, z jakim jest połączony. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, że topaz przybiera fioletowy odcień, błękitny zaś jest efektem podgrzania kamienia bez żadnych dodatków. Szczególnie dobre efekty daje wykorzystywanie białego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz Azji.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak przed momentem wspomnieliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Chętnie stosują go więc do wyrobu wisiorków, pierścionków czy broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie jedynie do eleganckich kreacji – doskonale prezentuje się również w pracy. Istotna jest także różnorodność barw, dzięki której prościej można wybrać ozdoby do konkretnej kreacji.

Powiązane treści