Biżuteria Zakupy 

Z czego wytwarza się kolczyki z kamieniami

Znajdź kolczyki z kamieniami.

Mimo, że biżuteria potrafi obyć się bez kamieni szlachetnych, to ciężko wyobrazić sobie bez nich eleganckie kolczyki czy pierścionki. Kamienie są w stanie całkowicie odmienić wygląd biżuterii – inny styl mają bowiem ozdoby z kryształami, inny z kolei te ozdobione bursztynem. Które naszyjniki oraz kolczyki z kamieniami szczycą się szczególnie dużym uznaniem? Które kamienie wykorzystywane przez jubilerów są prawdziwe, a które okazują się sztucznymi produktami? To może zadziwić – przede wszystkim osoby, które nie znają się na jubilerstwie.

Cyrkonie a kolczyki z kamieniami

Należy nadmienić, że duża część materiałów wykorzystywanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to kamienie sztuczne. Wśród nich w pierwszej kolejności należy wspomnieć cyrkonie, które powstają z itru i cyrkonu, zaś różne barwy zawdzięczają takimi domieszkom, jak cer albo nikiel. Oprócz nich, minerałami sztucznymi okazują się także kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze specjalnego szkła.

Kolczyki z kamieniami – topazy i diamenty

Jubilerzy znacznie częściej stosują jednak minerały naturalne. Najpopularniejsze to bez wątpienia topazy, mogące przybierać odcienie od błękitnych do czerwonych oraz bardzo twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko wytwarzane są też z bursztynu, turkusu i opalu. Wykorzystanie prawdziwych minerałów zwykle podnosi koszty zakupu tego typu kolczyków. Dobrze jednak pamiętać, iż są to dzieła dużo bardziej unikatowe, niż te ze syntetycznymi materiałami.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Powiązane treści