Budownictwo 

Armatura kwasoodporna ze specjalnej stali

Szukasz armatury kwasoodpornej? Wejdź na https://metal-e.pl/ARMATURA-NIERDZEWNA.

W mieszkaniu w zupełności wystarczy armatura, która będzie wytrzymała na rdzewienie. W wielu sytuacjach niezbędne będą jednak znacznie korzystniejsze właściwości metalu, z którego wykonana jest używana armatura. Jest tak na przykład w zakładach, gdzie wytwarza się towary z wykorzystaniem substancji żrących – jak farby lub nawozy. By przenieść je we właściwe lokalizacje fabryki, należy wówczas skorzystać z armatury umożliwiającej wykonanie sieci odpornej na działanie substancji żrących. Szczęśliwie w sklepach kupimy wiele produktów, z którymi będzie to osiągalne. Z czego jednak wykonana bywa armatura kwasoodporna? Które elementy dostępne są w ofercie wytwórców? W jakich sklepach ich szukać?

Części armatury kwasoodpornej

Na rynku dostępne są rozmaite elementy armatury kwasowej – na przykład trójniki, mufy, zawory a także kołnierze i redukcje. Bez względu na to, które będą to elementy, najważniejsze będzie to, z którego surowca są wyprodukowane. Żeby zapewnić stuprocentową odporność na działanie kwasów, wykorzystuje się w szczególności odpowiednie rodzaje stali nierdzewnej. Zazwyczaj armatura kwasoodporna wyprodukowana jest zatem ze stali kwasowej, którą produkuje się przez sporą domieszkę chromu i niklu. Ten surowiec jest odporny na wpływ różnych substancji o sile mniejszej niż kwas siarkowy.

Gdzie nabyć armaturę kwasoodporną?

Armaturę kwasoodporną można kupić na przykład w stacjonarnych sklepach metalowych. Takie rozwiązanie wykazuje niestety wiele złych stron. Najistotniejszą z nich są oczywiście duże koszty zakupu, które powodują, iż montaż kompletnej sieci potrafi być poważnym problemem. Poza tym nie za każdym razem kupimy w nich części, których potrzebujemy. Z tego względu dobrze kupić armaturę kwasoodporną w sklepach online, które oferują nie tylko największy wybór elementów, ale także zwykle mniejsze koszty zakupu.

Dane teleadresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]

Powiązane treści