Budownictwo 

Co przyczynia się do popularności ekologicznych domów drewnianych?

Dowiedz się, gdzie zamówić domy z drewna Kraków, wejdź na domygoralskie.com.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu bardzo dużą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie Polski domy z pustaków kształtem przywodzące na myśl zwykłe pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. Z tego powodu naprawdę chętnie decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę szereg zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od od dłuższego czasu postrzegane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na otaczającą nas przyrodę. W domach, które wykonano z drewna nie stosuje się surowców syntetycznych. Ze względu na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby tego rodzaju budynek ocieplić. Nie jest używana także papa. Dzięki temu domy z drewna w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego rodzaju bardzo dobrze komponują się z naturalnym otoczeniem. Pięknie prezentują w sąsiedztwie wysokich i niskich gór czy wiejskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje świetne samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach wybudowanych z drewna panuje właściwa wilgotność powietrza. Jest ono też doskonale natlenione. Domy z drewna rewelacyjnie nadają się dla astmatyków, osób cierpiących na alergię i osób zmagających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe i bardzo piękne. Z całą pewnością zasługują na to, by wybrać je zamiast domów murowanych.

Dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Powiązane treści