Budownictwo 

Podpory stropowe – łatwy montaż i wysoka wytrzymałość

Dowiedz się, gdzie kupić podpory stropowe.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. Jak się je stosuje? Dlaczego opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej zastosowanie

Wśród szalunków rozróżniamy deskowania ścienne, do wykopów oraz podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj wykorzystywany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego można zalać strop betonem i odpowiednie jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią również stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezastąpione w trakcie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można używać ich w różnych sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów bądź od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się dużą trwałością, są też proste w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Wśród czołowych producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, a także elementy wykonywane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na specjalną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się imponującą jakością, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz przemyślaną strukturą. Podpory stropowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w najtrudniejszych warunkach. W dzisiejszych czasach dużo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny sprawiają, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można również oszczędzić czas.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Powiązane treści