Budownictwo 

W jakich sytuacjach niezbędne jest zastosowanie szalunków?

Potrzebujesz szalunków Kraków? Sprawdź abcszalunki.pl.

Szalunki to to forma tymczasowa, którą na ogół wykonuje się z desek. Może ona być zrobiona także z drewnianych płyt, które zrobiono z drewna cechującego się słabszą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów metalowych, ale tego rodzaju działanie nie jest zbyt częste. Deskowanie – bo właśnie tak również określa się szalunki – powoduje, że mieszanka, która jest wylewana, uzyskuje wymagany kształt. Szalunki usuwa się po zastygnięciu mieszanki. Dzięki szalunkom można również skutecznie wesprzeć zbrojenie, które zostało wykonane do czasu, gdy wylana mieszanka odpowiednio stężeje.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszystkie konstrukcje z betonu robi się na budowie w odpowiednich formach, którymi są właśnie szalunki. W początkowym etapie prac konieczne jest zrobienie szalunku, który potem zostaje zapełniony odpowiednio dobranym betonem. W niektórych przypadkach niezbędne jest zastosowanie zbrojenia. Wykonuje się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki wyjmowane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka porządnie zwiąże. Zazwyczaj potrzeba na to od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki robione są na przykład w przypadku fundamentów, zrobionych z betonu cokołów ogrodzeń i sufitów z żelbetonu. Mają więc naprawdę duże zastosowanie, a budowa bez nich nie przebiegałaby tak sprawnie.

Szalunki – jakie elementy niezbędne są do zrobienia szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Wymagane są także specjalne podpory i dźwigary. Nieraz zdarza się, że niewielkie przedsiębiorstwa budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. W takiej sytuacji wyjściem okazuje się być skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w dostarczaniu ekipom budowlanym szalunków oraz sklejki.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Powiązane treści