szalunki, wynajem szalunkówBudownictwo 

Wynajem szalunków – na czym to polega?

Szalowanie to jedna z najczęściej stosowanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to swego typu forma, do której wylewany jest cement – zazwyczaj przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są ze sklejki, jednak łatwo zaobserwować też wersje zrobione ze stali, a czasem nawet tworzyw sztucznych. Innymi istotnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te pozwalają na osiągnięcie wymaganych efektów. Niestety ze względu na wysokie ceny nie wszystkie ekipy budowlane mają własne szalunki. Kiedy okażą się niezbędne, mają szansę bowiem zwyczajnie je wynająć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to dziś naprawdę często wybierana usługa.

Kiedy wybrać wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak przed chwilą nadmieniliśmy, są one do tego absolutnie potrzebne. Jeśli jednak budowanie fundamentów nie jest główną usługą naszej firmy, dobrze rozważyć zalety, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim ze względów finansowych – wypożyczenie szalunków parę razy w sezonie jest bardziej opłacalne niż ich kupno. Dobrze wspomnieć także o funkcjonalności, ponieważ trzymanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może generować spore wydatki.

Która firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, jaka firma nam je wypożyczy. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej wybrać ofertę ekipy doświadczonej w dostawach sklejki dla firm budowlanych – dzięki temu otrzymamy gwarancję tego, że szalunki okażą się solidne oraz funkcjonalne. Naprawdę istotna okaże się też troska o korzystającego z usługi – w przypadku, kiedy zbliża się czas rozpoczęcia prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. W razie wątpliwości warto natomiast skorzystać z internetu, by dowiedzieć się, co o usługach danej firmy sądzą wcześniejsi klienci.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Powiązane treści