Dbanie o urodę 

Medycyna estetyczna – powiększanie ust i wypełnianie zmarszczek

Skieruj się na https://revitae.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/wypelnianie-zmarszczek-kwasem-hialuronowym/, aby znaleźć informacje o wypełnianiu zmarszczek.

Kwas hialuronowy to biopolimer, który od dawna używany jest w różnych zabiegach medycznych oraz do wytwarzania kosmetyków. Kwas ten ma wiąże duże ilości cząsteczek wody, zatem dodawany jest powszechnie do peelingów lub kremów nawilżających . Co istotne, kwas hialuronowy występuje w organizmie człowieka, zatem niesłychanie rzadko bywa powodem reakcji alergicznej. W medycynie estetycznej natomiast ten związek stosowany jest najczęściej do wypełniania zmarszczek (zarówno płytkich, jak i głębokich), powiększania ust, a takżemodelowania konturów twarzy.

Wypełnianie zmarszczek – popularny zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego

Celem ostrzykiwania kwasem hialuronowym jest głównie związanie w skórze H2O (cząsteczka kwasu jest w stanie związać ponad 200 cząsteczek wody!), ale też pobudzenie fibroblastów do wytwarzania większych ilości kolagenu, a w efekcie doprowadzenie do tego, że skóra odzyska wcześniejszą jędrność. Najczęstszym zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, głównie tych widocznych w okolicy ust i nosa (tzw. bruzd nosowo-wargowych), głębokich zmarszczek na czole lub bruzd przy oczodołach i na brodzie. Kwas wypycha skórę od wewnątrz, co sprawia, iż bruzda po chwili jest niedostrzegalna. W zabiegach wypełniających stosuje się usieciowany kwas hialuronowy, który jest bardziej stabilny, a w związku z tym o wiele trwalszy. Wolniej się metabolizuje, z tej przyczyny efekty zabiegu są dostrzegalne nawet do 2 lat.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – zabieg w znieczuleniu miejscowym

Poza wypełnieniem zmarszczek oraz modelowaniem twarzy, standardowym zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego wykonywanym przez kliniki medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Decydują się na niego zwykle osoby, którym nie podoba się linia i rozmiar ich ust lub których usta nie są regularne. Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa w większości wypadków pół godziny, wykonuje się go pod miejscowym znieczuleniem, a preparat z kwasem wstrzykuje się w wybrane punkty ust przy pomocy tak zwanej “tępej igły”, innymi słowy kaniuli. Poprawnie zrealizowany zabieg skutkuje jędrnymi, bardziej regularnymi, jednakże nadal naturalnie prezentującymi się ustami.

Dane teleadresowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]

Powiązane treści