Badania psychologiczne operatorów
Dalsze informacje o badaniach operatorów Bielsko Biała - skieruj się w to miejsce.
Są potrzebne do tego, by stwierdzić, czy dana osoba może podjąć pracę jako operator widlaka tudzież innej maszyny. Mimo, że wielu badanych podchodzi do nich ze strachem, jeśli nie mamy schorzeń psychicznych, ich zaliczenie nie powinno sprawić nam znaczących trudności. Jak więc wyglądają badania operatorów pojazdów? Jakich rzeczy należy się po nich spodziewać?
Badania operatorów – ankieta
W początkowej części testu kandydat otrzymuje stworzony przez specjalistę formularz. Ma w nim rozwiązać zadania związane z zachowaniem w różnych, najczęściej trudnych przypadkach. Po sprawdzeniu ankiety przyszłego kierowcy, specjalista będzie potrafił stwierdzić, jak sprawnie radzi sobie z nerwami oraz ocenić jego sprawność intelektualną i umiejętności społeczne. Zawartość kwestionariuszy zależy od profesji kandydata. Ta część badania operatorów zwykle powoduje duży niepokój, ale jej przejście rzadko jest problemem.
Psychologiczne badania operatorów
Kolejny etap badania operatorów wymaga użycia specjalnie opracowanych przyrządów. Poszczególne testy sprawdzają takie cechy jak czas reagowania lub podejmowanie wyborów w ekstremalnych przypadkach. Powinniśmy wiedzieć, że niekiedy ten etap badań może nie być przeprowadzony. Tak się stanie, jeśli badany w rozmowie przyzna się do złego samopoczucia lub test udowodni, że przed odwiedzeniem przychodni wypił napój wyskokowy. Zaplanowane działanie może zostać wtedy odłożone na inny termin albo – gdy powodem jest spożycie alkoholu – nawet odwołane.
Dane teleadresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała
Mob.: 608 315 680
E-mail:
[email protected]