Dbanie o zdrowie 

Leczenie kanałowe – dziś to nie boli

Leczenie kanałowe dla większości czytelników nie jest przyjemnym zagadnieniem. Dziś natomiast, stosując odpowiednie narzędzia i – przede wszystkim – efektywne środki przeciwbólowe, lekarze są w stanie zagwarantować nam, że zabiegi będą w 100% komfortowe. Leczenie kanałowe jest wskazane za każdym razem, kiedy pojawi się stan zapalny miazgi zęba lub tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na użyciu supercienkich sprzętów, przez co dentysta jest w stanie dostać się do najgłębiej zlokalizowanych partii uzębienia. Dobrze jednak wiedzieć, iż w leczeniu kanałowym korzysta się też z innych, nierzadko bardzo zaawansowanych technologicznie narzędzi. Jakich?

Leczenie kanałowe – akcesoria

Oprócz sprzętów manualnych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym naprawdę istotne są mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba przesyłają do monitora przed oczami dentysty, minimalizując niemal do zera niebezpieczeństwo wszelkiego rodzaju błędów. W leczeniu kanałowym istotne będzie także mierzenie głębokości kanałów. Wypracowanie sporej dokładności umożliwiają specjalistyczne maszyny cyfrowe – endometry. Poza tym lekarze stosują też odpowiednie narzędzia, które umożliwiają maszynowe opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane przyspieszenie kuracji oraz poprawienie samopoczucia leczonego.

Leczenie kanałowe – dla kogo bezpłatne?

Decydując się na leczenie kanałowe należy pamiętać, iż nie we wszystkich przypadkach będzie ono fundowane przez fundusz zdrowia. Darmowe leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami zapewnione jest osobom niepełnoletnim. Inni nie są zobowiązani, by płacić za leczenie kanałowe zębów przednich – kłów oraz siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest natomiast w pełni płatne. Jeśli jest ono niezbędne, powinniśmy wybrać się do dentysty posługującego się nowoczesnymi narzędziami oraz zawczasu dowiedzieć się, co o leczeniu u niego poprzedni klienci mówią w internecie.

Powiązane treści