Dbanie o zdrowie 

Metoda femtolasik, lasik i zabieg trans PRK – o laserowej korekcie wzroku

Niezbędne informacje w temacie korekcji laserowej. Przekonaj się!

Możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych, dostęp do różnych zawodów czy wygoda w codziennych sytuacjach – to jedynie kilka z powodów, które przekonują nas do przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku. Popularność tej metody ostatnio nieprzerwanie wzrasta, na co wpływ ma zapewne niesłychanie niskie niebezpieczeństwo możliwych powikłań oraz lepsza technologia (i będąca jej następstwem obniżka cen leczenia). Za decyzją o przeprowadzeniu zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają także kwestie zdrowotne. Liczne badania dowodzą wszak, że nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w dużo poważniejsze problemy, bowiem stanowią czwartą (tuż po zaćmie, zwyrodnieniu plamki oraz jaskrze) przyczynę ślepoty. Według statystyk z miopią zmaga się jeden na trzech Europejczyków.

Laserowa korekcja wzroku czyli modelowanie rogówki

Korekcja laserowa wzroku korzysta z możliwości kształtowania rogówki przy pomocy skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez wymodelowanie rogówki w jej środku osiąga się doskonałe rezultaty. Zmniejszając jej obwód i unosząc środek, można natomiast wyeliminować dalekowzroczność. Obecnie szeroko rozpowszechnionych rodzajem lasera używanego podczas procedur korekty laserowej jest laser femtosekundowy, wydzielający krótkie wiązki światła IR. Pozwala to na wykonanie dokładnego kształtowania, a zarazem zmniejsza ryzyko uszkodzenia innych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia dużo argumentów. Główne z nich to w szczególności niska inwazyjność, skuteczność, precyzja, jak również małe niebezpieczeństwo komplikacji. Wypada wspomnieć także o tym, iż zabieg nie musi być przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekcja wzroku – lekarz nie zgodzić się na zabieg

Zanim zdecydujemy poddać się zabiegowi, trzeba mieć świadomość tego, iż w sporadycznych kazusach lekarz nie podejmie się jego przeprowadzenia. Wśród najpoważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy zwłaszcza choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe, choroby oczu jak przykładowo zaćma, nieukończony 21 roku życia czy ciążę i karmienie piersią.

Dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Powiązane treści