Dbanie o zdrowie 

Rehabilitacja w medycynie sportowej i estetycznej – laser wysokoenergetyczny

Dowiedz się, gdzie zamówić lasery wysokoenergetyczne.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika, która wykorzystuje silnie skoncentrowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przyłożeniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, dociera ona do głębokich tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To skutkuje redukcją odczuwania bólu, jak również przyczynia do poprawienia krążenia, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta metoda leczenia jest szeroko stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go wykorzystujemy?

Laser wysokoenergetyczny można wykorzystać do rehabilitacji prawie każdej części ciała. Częstokroć jest wykorzystywany przez personel opiekujący się zawodowymi sportowcami – świetnie nada się jako środek redukujący uczucie bólu po treningach oraz leczący skutki kontuzji takie jak: skręcenia stawów, zapalenia czy naderwania wiązadeł. Poza zastosowaniem w sporcie, laser wysokoenergetyczny jest także używany między innymi w leczeniu zapalenia stawów, lumbago, ostrogi piętowej oraz rozmaitego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest również pomocny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są emitowane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mogą mieć różną budowę i, co za tym idzie, różny sposób emisji lasera. Wyróżnia się między innymi sondy punktowe, prysznicowe oraz skanerowe wysyłające światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

Dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Powiązane treści