Finanse i rachunkowość 

Chwilówka czy bank – gdzie wziąć kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najczęściej wybieranych usług bankowych. Nie znajdziemy w tym rzecz jasna nic dziwnego, bo możemy zdobyć w ten sposób nawet niewielkie sumy – w wielu bankach najmniejsza stawka kredytu gotówkowego to 500 PLN. Może on również być formą sfinansowania poważniejszych wydatków, bowiem najczęściej jego największa suma to nawet 100 000 PLN, ale osoby o najwyższych dochodach – na przykład prawnicy – są w stanie uzyskać nawet 500 000 złotych. Odsetki kredytu gotówkowego zależą przede wszystkim od zdolności kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od 8 do nawet 16 procent. Co oprócz tego należy na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym pamiętać?

Jak możemy dowiedzieć się z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są dostępne dla niemal wszystkich klientów. Wniosek, jaki przedkładamy jest szybko rozpatrywany, przez co środki otrzymujemy maksymalnie po tygodniu, a dzięki niedużym restrykcjom, mają szansę uzyskać go również osoby z niedużymi zarobkami. To jednak nie znaczy, że kredyt gotówkowy zostanie udzielony każdemu, gdyż podobnie jak przy innych typach pożyczki, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki pozyskane korzystając z kredytu gotówkowego można wydać na każdy cel – tak na zakup akcesoriów RTV, jak i pojazdu czy pokrycie kosztów zagranicznego wyjazdu.

Jak bezpiecznie wziąć kredyt gotówkowy?

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, należy wiedzieć, iż łatwo wówczas o pomyłki, a ich efektem okazują się najczęściej ogromne finansowe tarapaty. Dlatego wybór oferty musimy starannie przeanalizować, zwracając uwagę tak na odsetki, jak i pozostałe wydatki – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Trafionym rozwiązaniem z pewnością będą więc usługi doświadczonego doradcy finansowego, który wybierze kredyt właściwy dla naszych zarobków, abyśmy mogli spłacić go bez większych problemów.

Powiązane treści