Finanse i rachunkowość 

Oszczędzaj czas i pieniądze – sprawdź jak działa kantor online

Nie udało Ci się znaleźć online kantoru? Skieruj się na https://topkantor.pl.

Jeszcze dekadę temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze bądź w placówce bankowej – na te pierwsze nadal można się natknąć hipermarketach czy w galeriach handlowych! Jednakże w błyskawicznie zmieniającym się świecie, klienci zapragnęli wymieniać waluty bez przymusu opuszczania domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, skutkiem tego też powstały kantory internetowe, które na to pozwalają.

Kantor online to niższe spready

Działanie kantoru internetowego jest jednakowo łatwe jak fizycznego kantoru. Użytkownik loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu środki, które potrzebuje przewalutować. Zaletą kantorów online jest w szczególności to, iż wymianę można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach działania kantoru po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych pobieranych z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak to bywa w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, z reguły z zeszłej doby. Następnym i niezwykle ważnym plusem kantorów internetowych są mniejsze spready aniżeli te oferowane przez kantory tradycyjne i banki. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może prowadzić do zapłacenia spreadu na poziomie nawet 3-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready przeważnie nie wychodzą poza 2%. Kantory online oferują też kilka pomocniczych usług lubianych przez klientów, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej dokonywanej w ustalonym przez nabywcę dniu bądź takiej, w której klient zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (wymiana jest realizowana dopiero wtedy, gdy ustalony przez klienta kurs będzie taki sam jak ten na rynku).

Cenisz sobie niezależność w dysponowaniu funduszami? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory online to opcja dla wszystkich ceniących sobie komfort oraz znaczną niezależność w dysponowaniu własnymi funduszami. Wykorzystują je też osoby spłacające pożyczki w obcej walucie i osoby zatrudnione lub studiujące za granicą. Jednak nim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.

Powiązane treści