Finanse i rachunkowość 

Rozwiązania dla biznesu – czym jest mass collect?

Kluczowe informacje w temacie mass collect. Przekonaj się!

Mass collect jest usługą, której głównym aspektem jest identyfikacja płatności masowych od klientów. Przybliżamy w skrócie, jak działa mass collect i jak upraszcza pracę dużym i małym firmom.

Mass collect – korzyści z nadania klientom indywidualnych numerów rachunków

Działanie mass collect jest właściwie niezmiernie proste. Polega na nadaniu każdemu kontrahentowi unikalnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie jego identyfikatorem. Takie podejście jest pomocne tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest szeroka grupa klientów, a więc np. w firmach telekomunikacyjnych, w prywatnych gabinetach oraz wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystywany jest system abonencki (między innymi w obiektach sportowych). Należności wpływające w systemie mass collect trafiają na konkretny rachunek firmowy, niemniej jednak uprzednie nadanie klientom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jakim sposobem dokonali oni przelewu (przelew z karty, przelew za pośrednictwem poczty albo standardowy przelew). Zastosowanie mass collect wiąże się także z szybszym księgowaniem wpłat aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a zarazem wyeliminowaniem potencjalnych błędów, jakie mogą wyniknąć w czasie tej czynności.

Dlaczego opłaca się korzystać z mass collect?

Chociaż mass collect nie jest obecnie oferowane w większości banków (posiadają ją m.in. mBank i kilka banków spółdzielczych) warto zastanowić się nad jego zastosowaniem w firmie, również takiej, która miesięcznie rozlicza mniej niż stu faktur. Wdrożenie mass collect przynosi bowiem kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a zatem monitorowanie na bieżąco spływu należności) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z usługą mass collect banku, ale posiada również opcję wysyłania przypomnień o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie skutkuje zwiększeniem terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Powiązane treści