Finanse i rachunkowość 

Szukasz nowych opcji inwestycji? Rozważ złote monety bulionowe

Potrzebujesz monet inwestycyjnych? Koniecznie odwiedź ten adres.

Ludzie decydujący się na inwestycję w złoto mogą skorzystać z wielu różnych propozycji: zbierać biżuterię inwestycyjną, nabywać akcje podmiotów związanych z rynkiem metali szlachetnych bądź kupować fundusze inwestycyjne lokujące zasoby w branże gospodarki związane z tym kruszcem. Kolejną taktyką jest nabycie złota inwestycyjnego, które dostępne jest nie tylko w formie sztabek, lecz także monet bulionowych.

Złote monety bulionowe są popularne w nawet odległych zakątkach globu

Monety ze złota kojarzą się zwykle z monetami kolekcjonerskimi, lecz monety bulionowe, a więc lokacyjne, czy to złote czy z drugich metali szlachetnych, różnią się od nich w kilku aspektach. Co najważniejsze monety bulionowe są wybijane w celu lokowania w nich kapitału, dlatego też ich nakład niezależnie od roku nie jest limitowany, a raczej wyznaczany przez zapotrzebowanie rynku. Monet bulionowych nie są wybija się w seriach tematycznych bądź w nawiązaniu do znaczących rocznic, zatem ich awers czy rewers niesłychanie sporadycznie jest modyfikowany. Zwykle złote monety bulionowe wybijane przez konkretną mennicę odróżniają się od siebie zaledwie rocznikiem emisji. Znamienne jest to, iż wiele monet bulionowych, mimo uznawania ich za środek płatniczy, nie posiada swojego nominału podanego w walucie, a ich bieżącą wartość wyznacza czystość i ciężar użytego do ich wybicia kruszcu. Zaletą monet bulionowych jest to, że są popularne w każdym zakątku globu, więc ich ewentualna odsprzedaż jest mniej obarczona ryzykiem straty aniżeli miejscowych monet kolekcjonerskich.

Złoto bulionowe – jakie monety zamówimy w krajowych sklepach?

Najczęściej kupowane przez inwestorów złote monety bulionowe to te o nominale 1 uncji, jakkolwiek emitenci wypuszczają dodatkowo monety o nominale 1/2 czy 1/50 oz złota. Warto wiedzieć, iż monety bulionowe wybijane są przeważnie z 24 karatowego złota (.9999), lecz np. Amerykański Gold Eagle bądź południowoafrykański Krugerrand wybijane są z kruszcu próby .9167. Gdy monety bulionowe zawierają dodatek miedzi, ma to najczęściej na celu wzmocnienie monety i w rezultacie zmniejszenie możliwości jej zniszczenia. Takie monety z dodatkiem innych metali są cięższe, a nominał, którym są oznakowane powiadamia o wadze czystego złota zużytego do ich wybicia.

W asortymencie polskich brokerów złotych monet lokacyjnych zainteresowani ich zakupem inwestorzy bez przeszkód natrafią na najpopularniejsze z nich, a więc wspomniane wcześniej Krugerrandy, Pandę czy Britannię.

Dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Powiązane treści