Instalacje dla przemysłu 

Rola nadajnika optycznego w instalacjach telekomunikacyjnych

Jeśli potrzebujesz nadajnika optycznego, zobacz tu.

Z uwagi na to, że niemal wszyscy korzystamy z instalacji telekomunikacyjnych, muszą one w dzisiejszych czasach być bardzo bezpieczne. Nie może więc zaskakiwać, że elementy stosowane przez firmy telekomunikacyjne są wysokiej klasy – tylko tak osiągalne będzie zamontowanie absolutnie niezawodnej instalacji. Najistotniejszymi częściami są oczywiście przewody, ale – jak łatwo się domyślić – bez pozostałych podzespołów prawidłowe funkcjonowanie instalacji nie będzie osiągalne. Innymi kluczowymi częściami sieci telekomunikacyjnej są między innymi nadajniki optyczne, bo emitują wiązki lasera przekazywane później za pomocą światłowodów.

Nadajnik optyczny w instalacjach

Jak przed momentem nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy element każdej instalacji optycznej. Jest on kolejnym podzespołem konstrukcji po nadawcy danych oraz koderze. Zakodowane dane są tak transmitowane światłowodami, a następnie transformowane przez dekoder, aby trafić do końcowego abonenta. Nadajnik optyczny emituje światło, które wyróżnia się małym wypaczeniem informacji oraz niezawodnością – dlatego niemal absolutnie wyparł już inne rozwiązania.

Nadajnik optyczny – gdzie kupić?

Aby instalacja była wydajna oraz niezawodna, do jej zamontowania należy zastosować tylko podzespoły najwyższej jakości. Nadajnik optyczny ze względu na ważną funkcję powinien działać we wszystkich warunkach – dlatego o tym, gdzie go nabyć powinniśmy pomyśleć już w czasie projektowania sieci. Przedsiębiorstwom zajmującym się profesjonalnym zakładaniem instalacji zaleca się wybór tylko doświadczonych sprzedawców, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie kupno nadajników optycznych od ich wytwórcy, którzy oferowane przez siebie nadajniki obejmują gwarancją, a w razie problemów w czasie instalacji – są w stanie zapewnić rzetelne doradztwo podmiotom z całego kraju.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Powiązane treści