Ochrona i bezpieczeństwo 

Tabliczki informacyjne poprawiają bezpieczeństwo

Dowiedz się, gdzie kupić tabliczki informacyjne.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty normatywne dotyczące BHP. Dzięki nim przestrzeń jest zorganizowana, a obiekty biurowe są bezpieczniejsze, chociaż zazwyczaj możemy nie zwracać na nie uwagi. Sprawdźmy zatem jakiego rodzaju tabliczki informacyjne najczęściej spotykamy oraz jakie spełniają funkcje.

Tabliczki informacyjne – nie tylko na zewnątrz

Najbardziej popularne tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które umieszczono na obiektach biurowych, takich jak domy, biurowce, banki, komendy policji. Sprawiają, że z łatwością wyszukamy np. przedszkole. Należy jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na zewnątrz nieruchomości, gdyż bardzo często możemy je również dostrzec w pomieszczeniach. To bardzo duży zespół tabliczek, które z reguły pełnią funkcję ochronną, ale również stricte komunikacyjną. Takie tabliczki ułatwiają odnalezienie odpowiedniego biura lub pracownika w dużych biurowcach – w urzędach przy wejściu widnieją tabliczki z określeniami wydziałów. Dzięki temu błyskawicznie wyszukamy np. wójta czy wydział paszportowy. Tak samo istotne są tabliczki informacyjne z nazwiskami urzędników, które znajdujące się przy wejściu do pokoju. Pamiętajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – informują o istotnych telefonach alarmowych

Tabliczki informacyjne są w końcu wymagane przez polskie prawo, nie zapominajmy więc o aspekcie bezpieczeństwa. Znakują drogi awaryjne, wskazują pomieszczenia dla palących, mówią o niebezpiecznych substancjach. Istnieje powszechny obowiązek stosowania tabliczek informacyjnych, funkcjonują też specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich zakładania. Tabliczki informacyjne tworzone są z solidnych surowców (takich jak PCV), często są fluorescencyjne i można je błyskawicznie zamontować.

Dane teleadresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]

Powiązane treści