Informatyka Promocja 

Optymalizacja stron internetowych – czy można bez niej żyć?

Założenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, żeby była ona jak najczęściej odwiedzana przez użytkowników Internetu. Lecz co można zrobić, by nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji strony internetowej?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz zawartości strony. Dobrze wykonana optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że będzie ona wyżej w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jak przeprowadza się optymalizację stron internetowych?

Profesjonalnie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także opublikowane na niej teksty i obrazy. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkości wyświetlania, zgodności z ogólnie przyjętymi standardami oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, jeżeli na stronie znajdują się słowa, na które strona jest pozycjonowana, nie powinny one jednak pojawiać się w nadmiarze. Optymalizując grafikę trzeba zwrócić uwagę na wielkość plików oraz rodzaj zastosowane kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy same słowa kluczowe oraz linki znajdujące się na stronie.
Profesjonalna optymalizacja strony internetowej ułatwia osiągnięcie najlepszych wyników wyszukiwania i zwiększa popularność portalu. Gdy optymalizujesz stronę nie zapominaj o tym, że musi być ona przyjazna dla użytkowników.

Powiązane treści