Sport, rekreacja, hobby Turystyka i podróże 

Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

Na www.exploruj.pl odnajdziesz pełną ofertę wycieczki w Himalaje.

Himalaje wraz ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływ na to ma wiele elementów – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba wspomnieć też o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stały się polem rywalizacji najlepszych wspinaczy z całego globu. Nie zadziwia nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się także wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj zawodowym przewodnikom

Na wstępie warto zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Kłopoty sprawia także samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów czy zdobycie pozwolenia i wizy. Wobec tego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w tych okolicach. Kolejną zaletą jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie posiadających doświadczenia w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z jasnych przyczyn osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Karakorum bądź Himalajach w Karakorum lub Himalaje z rzadka podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, że te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, bo często aranżowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Shishapangma, Manaslu czy Everest. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale także możliwość obserwacji codziennego życia obywateli Nepalu i podziwianie niesamowitych widoków, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane treści