Sport, rekreacja, hobby Turystyka i podróże 

Trekkingi po górach z doświadczonym przewodnikiem

Aktualna oferta trekkingu.

Górskie wycieczki mogą mieć rozmaite postaci. Od spokojnych spacerów po prostych szlakach w bezpośrednim otoczeniu ośrodków turystycznych, przez piesze, całodniowe marsze po szlakach plasujących się wyżej na skali trudności, aż po wymagające trekkingi. By podjąć się tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (zarówno oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także biegłość obsługiwania sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Aczkolwiek za nieraz ogromny nakład pracy zyskujemy możliwość kontaktu z dziką przyrodą i delektowania się nieziemskimi widokami.

Skala trudności trekkingów

Skala trudności technicznej jest zależna od obszarów, przez które biegną trekkingi. Fachowcy rozróżniają 3 poziomy trudności pieszych wycieczek w tereny górzyste. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które wyróżniają się dobrą kondycją, a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do większej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej i minimum podstawowej praktyki w górach – np. w Karpatach. Najwyższy poziom to wycieczki dla jednostek z najlepszą kondycją fizyczną, wiedzą z obszaru natury wysokich łańcuchów górskich i potrafiących obsługiwać sprzęt, a także nieobawiających się mało komfortowych warunków biwakowania w trakcie długiej wędrówki.

Trekkingi – Alpy i Himalaje

Trekkingi można praktykować w każdych górach. W naszym kraju entuzjaści tego rodzaju obcowania z naturą w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o inne góry Europy, szerokim uznaniem szczycą się Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, wschodnia część Karpat oraz graniczące z Azją Kaukaz i Ural. Najbardziej zaawansowane w trekkingu osoby mogą zaś sprawdzić swoje umiejętności w czasie wyprawy w Karakorum, Himalajach lub Andach.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane treści