Sport, rekreacja, hobby Turystyka i podróże 

Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Kilimandżaro wycieczka. Zdobądź więcej informacji.

Zdobywanie górskich szczytów to ambicja dużej części globtroterów, którzy lubią nietuzinkowe wyzwania. Niezatartych wrażeń na pewno dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6 km nad poziom morza. Obieżyświatów przyciągają głównie sposobność zobaczenia wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym środowisku, znikające już lodowce, a także malownicze krajobrazy. Masyw tworzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Uhuru, Shira i Mawenzi. Ekspedycja na najwyższy afrykański szczyt wymaga stosownej preparacji – z uwagi na sporą wysokość istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast niestabilna pogoda sprawia, iż dotarcie na szczyt masywu stanowi dla turystów spore wyzwanie. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą charakteryzować się solidną kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na marsz przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin dzień za dniem.

O czym powinno się pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw febris flava, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem wskazane jest też zaopatrzyć się w medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się ochroni też stosowna profilaktyka – stosowanie środków odpędzających owady, a także zakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A w jaki sposób uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane treści