Sport, rekreacja, hobby Turystyka i podróże 

Wyprawy w góry – sposób na niecodzienne wakacje

Wyprawy - ta niebywała oferta każdego usatysfakcjonuje.

Góry od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, zniewalające widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, a także element sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i przemierzaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi zatem to, że trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności szlaków powoduje, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Trudności może jednakże sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte trudności mogą stać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od Polski. W takich sytuacjach warto skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób przygotowujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod okiem doświadczonego przewodnika, nie oznacza jednak, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, wymagane jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane kierunki

Silnym zainteresowaniem wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum oraz Himalaje, niemniej jednak ze względu na wysoki poziom trudności i wysokie koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na taki wyjazd. Znacznie tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te skupiające się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Ponadto polskie firmy aranżują też wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane treści