Promocja Strony internetowe w sieci Usługi 

Jak poprawić widoczność strony? Warto wypróbować PBN!

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą PBN? Nie czekaj! Skieruj się na https://pbnmarket.pl.

Żeby odbiorca dostrzegł twój biznes musisz nie tylko złożyć firmową stronę internetową, lecz również postarać się o jej widoczność na pierwszych pozycjach w wynikach wyszukiwania. Do tego istotna jest treść strony i to czy systematycznie publikowane są na niej kolejne rzetelne i użyteczne dla odbiorcy treści. Lecz nie wolno również pominąć tzw. link buildingu, a więc zdobywania linków wiodących do strony. Jednym ze sposobów na link building jest korzystanie z PBN – prywatnej sieci blogów.

PBN – przydatne jako część szerszej strategii marketingowej

PBNy są prywatne, bo są zakładane a następnie kierowane przez jeden podmiot (najczęściej przez sporą agencję marketingową albo agencję SEO), który dba o jakość udostępnianych tam tekstów. PBNy są z reguły wykorzystywane jako komponent wieloskładnikowej strategii reklamowej, co trzeba silnie zaznaczyć, bowiem najlepsze efekty ich użycia zauważa się w stosunku do stron, które zostały prawidłowo zoptymalizowane pod kątem contentu oraz technicznym. Prywatne sieci serwisów nie tylko umożliwiają pozyskanie znacznej liczby linków przychodzących do strony, ale także na ich zróżnicowanie, co jest dobrze widziane przez wyszukiwarki. Za minus PBNów można uznać to, że ich wykonanie to spory koszt, a później konieczne jest poświęcenie wielu godzin na zachowanie ich na właściwym poziomie.

Jak zastosować PBN? Rekomendujemy artykuły z linkiem kanonicznym i wizytówki NAP

PBNy świetnie zdadzą egzamin w pozycjonowaniu lokalnym, bowiem można na nich publikować artykuły tematyczne stanowiące jednocześnie wizytówkę NAP. Czym jest NAP? To praktycznie każda publikacja w sieci, gdzie zaprezentowane są podstawowe informacje telekontaktowe firmy – jej telefon czy e-mail, pełna nazwa oraz adres. Na przykład NAP-em jest wizytówka GMF, ale jest nim także strona na portalu społecznościowym, zakładka w internetowym rejestrze biznesowym albo artykuł, w którym umieszczono firmowe informacje teleadresowe.

Drugi interesujący sposób na skorzystanie z możliwości PBNów to publikacje z linkiem kanonicznym. To powtórna publikacja ciekawych artykułów z dodaniem hiperłącza do oryginalnego tekstu oznaczonego jako tag “rel=canonical”. W takiej sytuacji algorytmy wyszukiwarek zwykle oceniają lepiej przydatność pierwotnego artykułu, bowiem natrafianie na odnośniki do niego na różnych witrynach w sieci traktują jako dowód, że pod wymienionym adresem kanonicznym znajdują się pomocne, warte uwagi informacje. Artykuły z linkiem kanonicznym najlepiej sprawdzają się przy treściach z branż YMYL (Your Money Your Life), gdzie istotne jest wypracowanie wysokiego autorytetu, innymi słowy tych powiązanych przede wszystkim z doradztwem finansowym, prawem, aktualnymi informacjami oraz medycyną.

PBN Market Skuteczny linkbuilding SEO

Powiązane treści