Ochrona i bezpieczeństwo Strony internetowe w sieci Usługi 

Usuwanie wirusów z WordPressa – jak pracują specjaliści?

Sprawdź, kto ma w swojej ofercie usuwanie malware WordPress. Skieruj się tu.

WordPress okazał się w ostatnich latach tak wziętym CMS-em, że ilość stron i sklepów tworzonych z jego wykorzystaniem liczy się w tej chwili w setkach milionów. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony postawione na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W razie zawirusowania strony malware, potrzebne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Jak zidentyfikować zawirusowane strony na WordPress?

Logowanie na stronę jest niemożliwe? Wpisy zmieniły się nie przez Ciebie? Na stronie widnieją linki do nieznanych Ci adresów? A może ze witryny wychodzi niechciana poczta? To tylko kilka z popularnych objawów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takim przypadku nieodzowne jest natychmiastowe działanie w celu zlikwidowania powodu infekcji, a następnie przywrócenia strony internetowej do właściwego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa przeważnie przekracza umiejętności osób, które codziennie zajmują się wyłącznie projektowaniem sklepów i stron www na tym systemie zarządzania treścią, toteż czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania lub po atakach hakerów należy powierzyć specom od tego rodzaju działań.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanych stron na WordPress?

Profesjonaliści podejmujący się czyszczenia malware ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich działań naprawczych wykonują dokładny przegląd baz danych oraz plików strony. Weryfikują pliki htaccess i wp-config, a także kod zastosowanych na stronie wtyczek i szablonów. W procesie naprawy zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, minimalizujące zagrożenie dalszych ataków. Jeżeli długookresowe zawirusowanie przyczyniło się do włączenia strony do wykazu zagrożeń (przykładowo w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a eksperci podejmują również konieczne działania w celu skreślenia jej z takich katalogów. Okresowe aktualizowanie systemu zarządzania treścią oraz używanych na stronie www wtyczek jest bardzo istotne, bowiem likwidacja wszelkich następstw zawirusowania nie jest gwarancją, że analogiczny kazus nie nastąpi w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Powiązane treści