Szkolnictwo 

Kurs digital painting – nauka zdalna nie oznacza braku korekty instruktora

Aktualna oferta kursu Adobe Photoshop.

Sztuka nie zostaje w tyle i od lat próbuje dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Talent do malowania tradycyjnymi sposobami współcześnie nie jest już wystarczająca, by zdobyć pracę w branży filmowej albo gamingowej, dlatego że te gałęzie rozrywki na etapie kreowania postaci i świata przedstawionego korzystają przeważnie z zaawansowanego oprogramowania. Znając te realia ogromna grupa młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem od razu sięga po popularne programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – jaki software można wykorzystać?

Istnieje kilka programów używanych obecnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo że został stworzony jako software do retuszu fotografii, w mgnieniu oka stał się podstawowym narzędzie game developerów i ilustratorów. Razem z sukcesem Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak przykładowo Krita, ArtRage czy Corel Painter, w których przy wykorzystaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła wyglądające jak malunki wykonane akwarelą, farbami olejnymi lub gwaszem. Malarstwo cyfrowe daje artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość cofnięcia niefortunnych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie wyczerpują!

Kurs digital paintingu online to więcej niż tylko nauka najważniejszych funkcji oprogramowania

W praktyce lekcje malarstwa cyfrowego przebiega podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Jak najbardziej pierwsze kroki można postawić samodzielnie, aczkolwiek aby dobrze rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać najpopularniejsze metody korzystania z pędzli i wszelkie funkcje oprogramowania, polecamy wykupić kurs przygotowany przez kompetentnego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do przeróżnych kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie technik jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i nie uczą one tylko podstawowych funkcji programu. Istotne jest jednak, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z autorem kursu.

Dane teleadresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Powiązane treści