Turystyka i podróże 

Najpiękniejsze trasy rowerowe Małopolski

Tu poznasz więcej szczegółów o najładniejszych trasach rowerowych w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu wyraziste atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca warto odwiedzić? Przedstawiamy ciekawe, znane oraz nieznane, ale z pewnością najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Ładne, chociaż niepopularne miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie wiele – w wielu z nich spotykamy tłumy, lecz czy znasz te mniej kultowe i nowe miejsca w Małopolsce, które należałoby ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkiem nieznaną, lecz niemniej jednak mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go zwłaszcza amanci zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jednakże zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich uroczy pejzaż – przy właściwej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej kultowe atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z w najwyższym stopniu interesujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najprzyzwoiciej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, jednak godne uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezwykle romantyczny Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany oraz słynny aniżeli Bieszczady, chociaż ma podobne zalety.
Przyciągające miejsca w Małopolsce / Śliczne oraz godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze godne polecenia miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Atrakcyjne miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, ciekawe miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, inaczej wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie należy wspomnieć o Dolinkach Krakowskich. Turyści poniekąd tutaj nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają hobbystów wspinaczki, nie jedynie amatorów, jednak też uznanych alpinistów oraz himalaistów.

Powiązane treści