Dbanie o zdrowie Usługi 

Implantologia. Ratunek w problemach z zębami

Kiedyś osoby, które z różnych powodów straciły uzębienie, zmuszone były do tego, aby używać protez. Nie jest to jednak najlepsze wyjście, bo protezy wymagają czasochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie jest zbyt wygodne. Dlatego tak sporym zainteresowaniem cieszą się implanty, które okazują się dużo wygodniejsze, ale także posiadają wiele innych plusów. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie trwałych rezultatów, ograniczając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak przebiega zabieg wykonania implantów zębowych, które rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wykona nam implanty zębów.

Na jakich zasadach opiera się implantologia?

Obecnie implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm oraz trochę mniejsze, a więc 6 mm. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś pozwala na znaczne skrócenie okresu gojenia – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek bólów już po 3 miesiącach. Do tego czasu powinien wykorzystywać zimne okłady, a od razu po zabiegu – unikać gorących potraw, tytoniu i alkoholu. Istotne jest także wykorzystywanie specjalnych preparatów, które zmniejszają obrzęk i ból.

Efektywna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia ma ogromny wpływ na jakość codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego względu tak istotne jest to, aby znaleźć właściwego stomatologia. Jak więc ustrzec się niemiłych niespodzianek oraz problemów ze zdrowiem? Słusznie zrobimy zlecając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi z dużym doświadczeniem oraz pozytywnymi recenzjami od poprzednich pacjentów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wpisaniu w Google lokalizacji gabinetu dentystycznego na pewno trafimy na ważne wskazówki.

Powiązane treści