Budownictwo Usługi 

Kontenery na gruz – podstawowe informacje o usłudze ich wynajmu

Mnóstwo odpadów nie może trafić do pojemników komunalnych. Idzie tu szczególnie o te, które wytwarzamy w toku różnego typu prac budowlanych i ogrodowych, gruntownych porządków w piwnicy bądź na strychu czy odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, stare meble, fragmenty okien i podłóg, śnieg lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera dostarczonego na czas wykonania prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z dostępnych modeli kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery – rodzaje i kubatura

Wybierając kontener, należy skupić się zwłaszcza na jego objętości. Jeśli ta będzie zbyt mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone podczas robót. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena wynajmu jest zależna m.in. od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 metrów sześciennych – bez trudu zmieścimy w nich gruz, rozmontowane okna i ościeżnice, a także skute płytki ceramiczne czy zdjęte panele podłogowe.

Kontener na gruz – od kogo go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w dużych miastach, takich jak Kraków czy Gdańsk, ale również w mniejszych miejscowościach. Firma dostarcza kontener w określone miejsce. Kontener musi zostać napełniony w ustalonym w umowie czasie. W przypadku przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po zapełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie trafia do legalnej utylizacji.

Powiązane treści