Dbanie o zdrowie Usługi 

Leczenie pod opieką chirurga stomatologa

Nie wszystkie schorzenia zębów jesteśmy w stanie wyleczyć zwykłymi metodami. Jeżeli okazują się one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem jest zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego musimy udać się między innymi w przypadku dużych ubytków zębów, potrzeby wstawienia sztucznych zębów czy mostów, uszkodzeń dziąseł oraz chorób tkanek miękkich – na przykład różnego typu owrzodzeń bądź nowotworów. Jakie metody są zatem stosowane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego specjalisty wybrać się, aby zabiegi były komfortowe i nie spotkały nas przykre pomyłki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Na pewno najczęściej wykonywanym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem okazują się usunięcia zębów – również tych znacznie uszkodzonych, potrzebujących nacięcia tkanek oraz dłutowania. W przypadku sporych uszkodzeń lub chorych po wypadkach konieczne jest czasem zrekonstruowanie kości – to też wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista para się również terapią wszelkich zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych przed chwilą nowotworów lub owrzodzeń – a także odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać specjalistę?

Jak łatwo stwierdzić, wybór złego chirurga stomatologa może być przyczyną sporych trudności. Dobrze więc napisać parę słów o tym, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog i czym sugerować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze jest na pewno to, by wykorzystywał on wyłącznie innowacyjne akcesoria oraz, co najważniejsze, środki przeciwbólowe. Duże znaczenie ma także atmosfera w gabinecie oraz podejście dentysty do chorych – sporo powiedzą nam na ten temat komentarze wcześniejszych klientów, które znajdziemy między innymi w internecie lub wśród przyjaciół.

Powiązane treści