chrzciny krakówUsługi 

Lokal na chrzciny, zaproszenia, prezenty – o organizacji chrztu

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszym wielkim familijnym wydarzeniem, w którego centrum znajdzie się nowo narodzone dziecko, wobec tego dbają o to, żeby wszystko w ten dzień było perfekcyjne. Organizacja chrzcin może być jednak trudne, zwłaszcza jeżeli na imprezie ma pojawić się liczna grupa krewnych i przyjaciół. Tutaj znajdziesz parę wskazówek, które pomogą ci w tym zadaniu.

Planowanie chrztu – co wypada mieć na uwadze?

Kiedyś sakrament chrzcin miał miejsce zaraz po narodzinach dziecka, czasem wręcz w dniu połogu, z przyczyny dużej śmiertelności niemowląt. Z biegiem lat chrzest przeistoczył się w ważny dzień nie tylko dla najbliższej rodziny dziecka, skutkiem tego jest urządzany przeważnie parę miesięcy po jego urodzinach. Daje to czas na dokładne rozważenie najważniejszych aspektów tego wydarzenia, czyli wybór ojca i matki chrzestnych, a także kościoła, w którym będzie udzielony sakrament. Wybierając w parafii termin obrzędu zalecamy wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie nieodzowne na zaproszenie wszystkich gości, jak również organizację dla nich poczęstunku i noclegu, jeżeli będą jechać do nas z odległych miast. W wysłanych zaproszeniach warto dodać prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojego przyjazdu, co jest potrzebne do obliczenia ile osób finalnie będziemy podejmować. Nie krępujmy się także zawiadomić, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla pociechy. Goście przeważnie kupują zabawki, natomiast rodzicom większą radość przyniosą praktyczne podarki, jak choćby zestaw ubrań, fotelik do auta lub kocyki dla dziecka.

Na co zwrócić uwagę dobierając lokal na chrzciny?

Jeszcze jakiś czas temu chrzciny urządzano najczęściej w mieszkaniu rodziców malucha, w związku z tym nie wszyscy uczestnicy obrzędu w świątyni bywali zapraszani na odświętny poczęstunek. Obecnie obiad dla ogromnej grupy członków rodziny oraz dalekich i bliskich znajomych młodych rodziców jest już standardem. Przeglądając propozycje lokali, w których można wyprawić chrzciny, szukaj tych, które nie tylko użyczą pięknie udekorowane pomieszczenia, ale także kooperują z firmą cateringową, która przyrządzi kartę dań współgrającą z charakterem obiadu i która zagwarantuje fachową obsługę gości. Jeśli sakrament ma się odbyć latem, radzimy znaleźć lokal na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym najmłodsi goście imprezy zamiast siedzieć przy stole mogą wybiegać się na powietrzu, a fotograf lub rodzina wykona przepiękne zdjęcia. Istotny jest także taki dobór sali na przyjęcie z okazji chrztu, żeby dojazd z kościoła do miejsca zabawy nie trwał zbyt długo, tak samo jak późniejszy powrót biesiadników do wynajętego hotelu bądź domu.

Dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Powiązane treści