Usługi 

Masz nieszczelne okna? Zleć fachowcom ich uszczelnienie

Dowiedz się więcej o uszczelnianiu okien na www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/

Stan techniczny okien ma duży wpływ na komfort domowników. Okna chronią dom przed chłodem i wilgocią, jak również odcinają go od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, ze względu na sporą utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takiej sytuacji.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba wykonać co najmniej raz w roku. Nie wolno tego lekceważyć, ponieważ po tym czasie ewentualne usterki mogą być już tak poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, straty energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych materiałów, polega głównie na ich wyregulowaniu (w większości wypadków służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wysokimi i niskimi temperaturami, wilgocią, jak również wiatrem mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Powiązane treści