mikropigmentacja bliznyDbanie o urodę Usługi 

Mikropigmentacja blizn – maskowanie skutków uszkodzenia skóry

Wielu ludziom przeszkadzają albo wprowadzają w kompleksy zbliznowacenia, które powstały na skórze w wyniku najróżniejszych przyczyn. Zamaskowanie blizn na częściach ciała bez owłosienia nie jest proste, ale na brodzie oraz głowie pomóc w tym może mikropigmentacja.

Mikropigmentacja – blizny jakiego rodzaju można tak zatuszować?

Skóra cechuje się wysokimi możliwościami regeneracji i zazwyczaj potrafi odbudować się również po głębokim uszkodzeniu. Lecz jej odtworzenie mało kiedy jest doskonałe. Po przecięciu skóry w miejscu rany formuje się zbliznowacenie, które częstokroć nie znika do końca życia. Im poważniejsze obrażenia, tym większe prawdopodobieństwo, iż miejsce to później będzie znacznie odróżniać się od reszty skóry. Zbliznowacenia powstają na skutek oparzeń, obrażeń mechanicznych czy przeróżnych chorób, a czasami wręcz są efektem nieprawidłowego albo rezygnacji z podjęcia leczenia zranionego obszaru skóry. Zbliznowacenia mogą przejawiać się silnym zwłóknieniem odczuwalnym w dotyku, ale bywają również jedynie zmianą kolorystyczną na skórze. Jeżeli w wyniku urazu zniszczone zostaną mieszki włosów, na tym obszarze przestaną pojawiać się później nowe włosy, co w przypadku szram w linii szczęki czy na głowie może wywołać u mężczyzn kompleksy na tym tle. W takich sytuacjach można jednak poddać się zabiegowi mikropigmentacji blizn. W ten sposób można zakamuflować blizn w obrębie zarostu, w linii brwi lub na głowie, które pojawiły się w rezultacie obrażeń mechanicznych, poparzeń, jak również po nieudolnie przeprowadzonych przeszczepach włosów metodami FUE lub STRIP.

Mikropigmentacja medyczna blizn – ile trwa zazwyczaj zabieg?

Do zabiegu mikropigmentacji można przystąpić wyłącznie jeśli blizna jest zagojona. Przeważnie do zatuszowania blizny starczy pojedynczy zabieg, ale poniektóre blizny potrzebują 2 bądź nawet 3 zabiegów u linergisty (tak zwie się specjalista wykonujący mikropigmentację). Trzeba podkreślić, że zabieg nie odtwarza włosów, lecz przez punktowe umieszczanie barwnika w płytszych warstwach skóry przyczynia się do tego, iż blizna staje się mało bądź praktycznie całkiem niewidzialna. Jest to możliwe z tego względu, że linergista zawsze starannie dopasowuje kolor barwnika do naturalnego koloru włosów pacjenta poddawanego zabiegowi. W zależności od obszaru skóry objętego zabiegiem, jedna sesja mikropigmentacji blizny zabiera od 1 do nawet 5 godzin. Pigment z upływem czasu jest coraz to mniej intensywny aż ostatecznie znika, zatem aby przywrócić pierwotny wygląd nieodzowne są regularne zabiegi w kilkuletnich interwałach.

Dane teleadresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]

Powiązane treści