Usługi 

Nie wyrzucaj – przetwarzaj! O odbiorze i utylizacji starych mebli

Więcej szczegółów o odbiorze starych mebli - skieruj się tu.

Każdy z nas z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają rzeczy, których od dawna już nie potrzebujemy, a których z rozmaitych przyczyn nie chcemy wyrzucić. Zwykle przestawiamy je na poddasze, do piwnicy lub do komórki lokatorskiej, by nie zagracały przestrzeni mieszkaniu. Problem jednak w tym, iż po wielu miesiącach i w tych pomieszczeniach robi się tak ciasno, iż normalne ich użytkowanie bywa niemożliwe. Dopiero to popycha większość z nas do dokonania dogłębnych porządków, będących okazją do tego, żeby pozbyć się nagromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często urządzamy także, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie lub nabywamy zapuszczoną nieruchomość. Wypada zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak łatwo przeprowadzić wywóz starych mebli z poddasza, domu i piwnicy.

Wywóz mebli – poznaj trzy popularne rozwiązania

Odpady takie jak elementy stolarki okiennej, sprzęt RTV i AGD, zdemontowane panele ścienne lub podłogowe czy połamane meble nie mogą trafić do zbiornika przeznaczonego na odpady zmieszane. Chcąc się ich pozbyć, możemy wybierać z paru rozwiązań. Pierwsze to osobiste przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio przestronnym bagażnikiem samochodu lub przyczepą. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te mają miejsce z reguły raz w miesiącu – do czasu zbliżającej się zbiórki musimy więc zagospodarować miejsce na przechowanie rupieci sporych rozmiarów. Najlepsze jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie dostarczające go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono też o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Podmioty wypożyczające kontenery częstokroć świadczą także fachową pomoc przy opróżnianiu strychu, piwnicy lub całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – powtórne przetworzenie surowca

Jeśli stare meble zostaną oddane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją na co dzień, nie skończą spalone ani nie trafią na składowisko. Po zdemontowaniu ich na elementy podstawowe, a następnie podzieleniu ich wedle tworzywa, z którego zostały wytworzone, mogą zostać po raz kolejny przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania nowych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w przeważnie są one wykonane, opiera się na ogół na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które później służą do produkcji nowych biurek, stołów lub regałów.

Dane teleadresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]

Powiązane treści