Usługi 

Organizacja komunii – o czym trzeba pamiętać?

Szukasz szczegółowych wiadomości o pełnej ofercie przyjęcia komunijnego? Dobrze trafiłeś! Wejdź na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka równie wyczekiwanym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Trudno się tym dziwić, ponieważ to zwykle pierwsza faktycznie duża impreza rodzinna, na której dziecko jest świadome, że wszystko skupione jest wyłącznie na nim. W związku z tym rodzice chcą, aby ten dzień uchował się przez całe życie w jego pamięci.

Wynająć salę na komunię czy zorganizować przyjęcie w domu?

Już przed rozsyłką zaproszeń na komunię rodzice muszą się zdecydować czy ugoszczą krewnych w swoim domu czy niezbędne będzie zarezerwowanie lokalu. Poczęstunek dla zaproszonych w domu jest najczęściej możliwe wtedy, gdy urządzamy uroczysty obiad jedynie dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, lecz to już rzadkie sytuacje. Obiady komunijne przekształciły się w ostatnich dziesięcioleciach w huczne eventy rodzinne, na które zaprasza się czasem ponad setkę gości, zatem na ogół odbywają się w restauracjach bądź domach weselnych. Jeśli planujemy zarezerwować najlepszą salę, trzeba zacząć poszukiwania lokalu, zaraz po tym jak zostanie wyznaczona data sakramentu. W sezonie komunijnym znaczną trudnością może stać się również znalezienie wolnego dostawcy cateringu, stąd opłaca się wybrać takie miejsce na organizację imprezy, które współpracuje z własnym, doświadczoną firmą cateringową, specjalizującą się w przyrządzaniu menu na komunie. Kluczowe jest również to, aby lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, żeby transport wszystkich gości z kościoła był błyskawiczny oraz komfortowy.

Organizacja komunii – wynajmij animatora i fotografa

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – nie tylko obrządek w kościele, ale też późniejszy obiad dla rodziny i przyjaciół. Obyczajem są także aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię musi zatem wyróżniać się zjawiskowymi, schludnymi pomieszczeniami. Inną zaletą będzie możliwość skorzystania z ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie można będzie zrealizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Sposobność wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich gości przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich spora grupa, polecamy rozważyć zatrudnienie animatora, który urozmaici dzieciom czas wciągającymi grami.
Naturalnie, uczestnicy obiadu komunijnego kupią prezenty dla dziecka. Rodzice przeważnie zgadzają się na całkowitą dowolność z tym obszarze. Aczkolwiek w zaproszeniu można napisać, iż nie zgadzamy się na pewne typy prezentów, np. cenną biżuterię bądź zabawki-pistolety.

Dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Powiązane treści