opieka nad grobami Kraków, sprzątanie grobów KrakówUsługi 

Profesjonalne sprzątanie grobów

Oblicze pomników naszych bliskich jest dowodem naszej pamięci. Nie zawsze niestety znajdujemy chwilę, by się nimi zaopiekować – także, kiedy pomniki zlokalizowane są w tym samym mieście, w którym mieszkamy. Szczególne problemy stają się naszym udziałem zaś, kiedy naszych bliskich pożegnaliśmy w odległej miejscowości – w podobnych przypadkach na opiekę nad grobami na pewno nie znajdziemy czasu. Nie oznacza to jednak, że groby muszą zostać brudne – doskonałym wyjściem okaże się wtedy płatna opieka nad grobami. Na czym polega taka pomoc?

Czemu powinniśmy postawić na opiekę nad grobami?

Na podobną pomoc stawiają nie tylko ludzie, którym brakuje czasu – wśród korzystających z usług specjalizujących się w tym przedsiębiorstw nietrudno znaleźć także ludzi starszych, którzy na sprzątanie grobów zmarłych bliskich po prostu nie mają siły. Firmy, których obowiązki to opieka na grobami często proponują także inne usługi, takie jak zakładanie siedzeń albo pomoc w dopełnieniu najtrudniejszych formalności oraz korekty liter.

Ile kosztuje opieka nad grobami?

Ceny, które trzeba opłacić specjalistom opiekującym się nagrobkami naszych krewnych są bardzo różne. Zależą przede wszystkim od zakresu pomocy – jeśli zlecamy tylko jednorazowe czyszczenie, zapłacimy od trzydziestu od czterdziestu zł. Jeśli natomiast zależy nam, by firma czyściła nagrobek regularnie, musimy pogodzić się z wydatkiem około 400 zł co dwanaście miesięcy. Pamiętajmy, że koszty uzależnione są także od gabarytów grobów, a najdroższe okazuje się czyszczenie wieloosobowych grobowców.

Dane teleadresowe:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]

Powiązane treści