biuro rachunkowe Katowice, księgowość KatowiceFinanse i rachunkowość Usługi 

Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

Prowadzenie księgowości w małych firmach okazuje się często powodem sporych problemów. Mikrofirmy rzadko są w stanie zatrudnić specjalistyksięgowego na etat, zaś ich właściciele nie zawsze są gotowi starannie pokierować budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy tylko postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu osiągniemy? Jak otrzymać pewność tego, że jakość usług będzie zadowalająca?

Biuro rachunkowe – powierz budżet przedsiębiorstwa profesjonalistom

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się głównie ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy finanse przedsiębiorstwa specjalistom od księgowości, zyskamy pewność, iż następstwem ewentualnych kontroli wykonywanych przez fiskusa nie będzie wystawienie kary. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to także oszczędność funduszy oraz pracy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samemu, ani przyjmować do pracy specjalisty na stałe. Należy również wspomnieć o swobodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Obecnie nie ma już konieczności codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, ponieważ wiele spraw można koordynować z księgowym używając e-maila.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się kierować się wyłącznie jego cennikiem – podejrzanie niskie koszty obsługi najczęściej oznaczają jej niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści mają stosowne certyfikaty, np. certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Dane teleadresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Powiązane treści