Usługi 

Uszczelnianie okien – czy jest zalecane?

Dowiedz się, kto ma w swojej ofercie uszczelnianie okien Warszawa.

Czujesz chłód wiejący od okna lub drzwi balkonowych? To bezbłędny znak, że potrzebne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w przeróżnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo postawionych apartamentach, jednak oraz w oknach kilkuletnich, w jakich zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien i czemu jest tak ważne!

Na czym polega uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak zabezpieczenie okien należytymi materiałami, aby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Według testów przez nieszczelne okna ma prawo wydostawać się z lokalu mieszkalnego nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, ale i na rachunki – właśnie dlatego prawidłowe uszczelnienie okien jest wybitnie istotne.
Uszczelnianie okien wykonuje się od wewnątrz oraz od zewnątrz. W obu tych sytuacjach użytkuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się przede wszystkim silikonów, folii paroszczelnych oraz innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii oraz innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy wezwać fachowców od uszczelnienia okien?

Jeśli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, iż z pewnością należy je uszczelnić. Powodem konieczności wykonania uszczelniania okien może być zużyta uszczelka, niemniej jednak też błędy montażowe.
Uszczelnianie okien warto także wykonać zawsze w nowym domu bądź mieszkaniu (po wybudowaniu lub też odbiorze). Profesjonaliści zadbają o to, żeby w miejscu, w jakim miejscu ościeżnica łączy się z murem, nie było jakichkolwiek szczelin i zastosują dobre materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Powiązane treści