Dbanie o zdrowie Usługi 

Współczesna chirurgia stomatologiczna – zabiegi bez bólu

Niektóre choroby zębów i dziąseł nie mogą być wyleczone podczas standardowych zabiegów dentystycznych. Jeśli takie sposoby terapii okazują się bezskuteczne, stomatolog podejmuje decyzję o zainicjowaniu leczenia z użyciem technik chirurgii stomatologicznej. Chociaż to określenie dla wielu pacjentów brzmi strasznie, to dzisiejsza medycyna dysponuje technologiami i środkami, które sprawiają, iż nawet najbardziej trudne zabiegi są dla pacjenta zupełnie bezbolesne, a powikłania należą do rzadkości.

Jakie zabiegi wykona dentysta chirurg?

Do zabiegów często wykonywanych przez chirurga dentystycznego należą usunięcie części zębów (np. całych korzeni lub wierzchołków korzeni) oraz ich ekstrakcje. Te zabiegi wykonuje się, gdy stan zębów jest zły – w szczególności na skutek zaawansowanej próchnicy lub często powtarzających się stanów zapalnych. Chirurg dentystyczny zajmuje się oprócz tego podcinaniem wędzidełka, jak również zabiegami mającymi na celu odbudowę różnych części przyzębia – na przykład sterowaną regeneracją kości i tkanek miękkich. Do chirurga dentysty należy ponadto zgłosić się w celu przygotowania jamy ustnej do leczenia protetycznego.

Chirurg stomatolog a skuteczne znieczulenie

Zabiegi, na których skupia się chirurgia stomatologiczna jeszcze kilkanaście lat temu kojarzyły się z odczuwaniem bólu przez pacjenta. Teraz jednakże dostępne są środki, skutecznie eliminujące niemiłe odczucia. Oprócz tego pacjenci, którzy przeraźliwie boją się zabiegów dentystycznych, mogą otrzymać dodatkowe środki uspokajające, a nawet poprosić o przeprowadzenie zabiegu w stanie pełnej narkozy.

Powiązane treści