Wentylacja i ciepłownictwo 

Filtry powietrza klasy F7 i H13 – gdzie znajdują zastosowanie?

Dowiedz się, gdzie zamówić filtry hepa h13, wejdź na marss.pl/oferta/filtry-absolutne-hepa/filtr-absolutny-hepa-z-separatorami-aluminiowymi/

Przyznajmy to otwarcie: stan powietrza w Polsce kiepski. Pod tym kątem nasz kraj zajmuje jedną z ostatnich pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Regularnie słychać kolejne powiadomienia o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów PM2.5 oraz PM10 i stąd też cały czas poszukiwane są skuteczne metody, pozwalające poradzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, szczególnie w miejscach, w których podtrzymanie sterylności powietrza jest niezmiernie istotne (przykładowo w obiektach służby zdrowia).

Filtry minipleat o klasie filtracji F7 i F9 – do domu oraz biur

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, powszechnie znane i wykorzystywane są od wielu dziesięcioleci. Są obecne między innymi w domowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych instalowanych w budynkach mieszkalnych, biurach czy urzędach doskonale spełnią swoje zadanie filtry dokładne minipleat, które w zależności od klasy radzą sobie z wyłapywaniem pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki znajdują się w smogu. Nie są dla nich kłopotem także takie zanieczyszczenia, jak sierść zwierząt, pyłki roślin lub dym tytoniowy. Poszukując filtrów dokładnych F7 lub F9 warto sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale też jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w stalową ocynkowaną ramę cechującą się ogromną odpornością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgoć, temperatura) oraz uszkodzenia. Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach mini-pleat papier filtracyjny ułożony jest w mini plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, iż filtry te mają znaczną żywotność. Filtry minipleat produkowane są w wielu rozmiarach dopasowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie powinno się zachować wyśrubowane normy czystości

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są jednak filtry o kategorycznie wyższej przepustowości, którą mogą zapewnić filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich równomiernie rozdzielone przez separatory z aluminium, a mocna rama, również wyprodukowana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wahania temperatury i wodę, co pozwala na sprawną filtrację w ekstremalnym środowisku (aż do 80°C). Filtry tego rodzaju montowane są wszędzie tam, gdzie powinny być spełnione wysokie normy sterylności powietrza, m.in. w przemyśle spożywczym.

Pochodzenie zdjęcia – marss.pl.

Dane teleadresowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46