Wyposażenie i urządzanie domu 

Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Sprawdź, gdzie kupić deskę panelową, wejdź na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od podłogi drewnianej, a wydasz na nie dużo mniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak dziecinnie łatwe i wszyscy uporamy się z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – dopuszczalna wilgotność wylewki to 3%. Powinieneś pamiętać także o odseparowaniu paneli od podłogi – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o grubości minimum jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Po wizycie w sklepie nie odpakowuj paneli – powinieneś odczekać dwie doby, aż pozbędą się zbędnej wody. Wszystko już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna rada – panele podłogowe najlepiej układać startując z kąta pomieszczenia. Przed ich położeniem, dokładnie sprawdź je i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, bowiem później mogą pojawić się problemy z ich zwrotem. Zatroszcz się też o temperaturę podłogi – absolutnie minimum wynosi 15 stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle do źródła światła, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi montażowemu, nie będziesz miał żadnych problemów.

Panele podłogowe powinny pracować

Tak, jak wszystkie produkty z drewna, panele podłogowe są wrażliwe na skoki temperatury w pomieszczeniu. Należy zatem zapewnić im dylatacje o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, jeśli zamontujesz też listwy podłogowe.

Dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Powiązane treści