Zakupy 

Antena satelitarna – co to takiego?

W tym miejscu kupisz antenę satelitarną.

Znaczna część z nas ma w swoim miejscu zamieszkania telewizor. Pomimo tego, że częściej stawiamy na aktywność fizyczną, lubimy czasem zobaczyć interesujący serial lub dokument w telewizji. Aby odbiór programu był możliwy, niezbędna jest posiadanie odpowiedniej anteny. Bardzo dobrze sprawdza się do tego antena SAT, którą aktualnie można znaleźć w sprzedaży bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – co to naprawdę jest?

Termin antena SAT oznacza nic innego, jak popularną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli przynajmniej parę razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z przykuwającą wzrok czaszą, która potocznie określana jest mianem talerza. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity komunikacyjne. Sięgając po antenę satelitarną można więc odbierać nadal nadzwyczaj popularną na terenie Polski telewizję satelitarną, która często wygrywa u sporej części widzów z kablówką. Dzieje się tak dlatego, że z kablówki nie wszędzie można skorzystać. Wyróżnia się kilka typów anten satelitarnych. Kupić można zatem anteny wieloogniskowe, paraboliczne, offsetowe oraz panelowe. Anteny SAT charakteryzują się określonymi właściwościami – różnią się między innymi średnicą jaką posiada czasza. Dzisiaj na ogół konsumenci stosują jednak modele mające średnicę od 18 do 35 cali. Anteny wykonane są tak, aby nie ulegały zniszczeniu na skutek oddziaływania zmiennych warunków atmosferycznych. Sprawia to, że deszcz, śnieg, niskie oraz wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ich kondycję. Dobrej jakości antena satelitarna będzie nam służyła kilka lat.

Co poza anteną SAT jest wymagane do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena SAT nie jest wyłącznym elementem koniecznym do tego, aby bez trudu odbierać telewizję satelitarną. Oprócz niej należy również posiadać odpowiedni uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie zamontowana w określonej pozycji. Konieczny jest także konwerter (dwupasmowy albo posiadający oddzielne pasmo), kabel współosiowy oraz odbiornik satelitarny.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Powiązane treści