poprzeczki dachowe, uchwyty samochodoweTematyka motoryzacyjna Zakupy 

Bagażniki bazowe – rodzaje i zastosowanie

Podróż autem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszystkie niezbędne w trakcie wypoczynku akcesoria. Zwykle nie pomieścimy całości w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na spore gabaryty niektórych bagaży. Tu warto wspomnieć głównie o nartach i rowerach, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu są bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe dostosowane do przewożenia wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zainstaluj box dachowy

Pakowność auta znacznie zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym sprzętom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wodą, ale również nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, bowiem ma aerodynamiczną budowę. Do jego założenia konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeżeli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je kupić później. Miejmy jednak na uwadze, aby dobór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż zlecić zawodowcom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe – bezpieczny przewóz rowerów

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy także kupić specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy samochodem rowery, deski snowboardowe czy SUPy. Uchwyty tego typu są na ogół przeznaczone do przewozu danego rodzaju sprzętu – zapewniają tym samym wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na pokrywie bagażnika albo haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest zalecane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z wiaduktami, tablicami i nisko wiszącymi gałęziami.

Dane teleadresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]

Powiązane treści