Budownictwo Porady i tutoriale Zakupy 

Balustrady na balkon – w wyborze odpowiednich pomoże specjalista

Dowiedz się, gdzie kupić balustrady drewniane na taras.

Kiedy kupujemy mieszkanie zazwyczaj nie mamy wielkiego wpływu na estetykę naszego balkonu, bo wysokość i wygląd barierek został już niewątpliwie ustalony przez dewelopera. Natomiast gdy budujemy własny dom mamy sposobność samodzielnie podjąć decyzję o tym, jak w najdrobniejszych szczegółach będzie wyglądać nasz taras albo balkon.

To architekt wskazuje odległość pomiędzy tralkami i wysokość poręczy balustrad balkonowych

O tym jaka balustrada na balkon dobrze sprawdzi się w nowo projektowanym domu przesądza parę czynników. To przede wszystkim konstrukcja balkonu – inne barierki sprawdzą się na balkonie skonstruowanym na bazie prostokąta, inne natomiast na balkonie skonstruowanym na bazie prostokąta, a inna na dość popularnych w ostatnich latach balkonach owalnych. Najlepsze zaprezentować swoje oczekiwania architektowi, który tworzy projekt budowlany domu i wspólnie z nim uzgodnić końcowy design balkonu. Architekt niewątpliwie zadba o to, żeby konstrukcja odpowiadała wszelkim dyspozycjom w kwestii bezpieczeństwa ich eksploatacji, a więc ustali optymalną wysokość poręczy i rozstaw tralek, a później znajdzie rozwiązania stylistyczne współgrające z charakterem obiektu.

Balustrady balkonowe z drewna sprawdzą się w domku letniskowym i na działce

Architekci mogą do swoich projektów dobierać z kilku typów balustrad balkonowych wyprodukowanych z różnych materiałów: ze stali, z betonu, z drewna, a także szkła. Dzisiaj na ogół korzysta się z balustrad wytworzonych z czarnej stali, które dobrze komponują się z prostymi formami popularnymi w nowoczesnym budownictwie. Trendem na czasie jest wykorzystanie jako wypełnienie przęseł balkonowych nie metalowych tralek, a siatki bądź przezroczystych i mlecznych płyt szklanych. Metalowe balustrady jednakże nie da się pogodzić z tradycyjnym góralskim budownictwie, gdzie niezbędne są balkonowe balustrady z drewna, aby stylistyka domu zachowała równowagę. Balustrady z drewna sprawdzą się również rewelacyjnie na tarasie domku letniskowego bądź domku na działce. Tralki i poręcze z drewna zabezpieczone stosownymi preparatami chroniącymi przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych są w stanie zachować się w bardzo dobrej kondycji przez lata.
Pamiętajmy, że przy wyborze balustrady balkonowej, bez znaczenia czy z drewna czy stalowej, należy kierować się przede wszystkim jakością, a nie jej kosztem. Nadrzędnym zadaniem balustrady jest zagwarantowanie bezpieczeństwa mieszkańcom, a to jest bezcenne.

Dane teleadresowe:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]

Powiązane treści