Sport, rekreacja, hobby Zakupy 

Bryczesy – co warto o nich wiedzieć?

Potrzebujesz spodni bryczesów? Sprawdź horse-trade.pl

Jazda na koniu wymaga nie tylko sporych wyrzeczeń, godzin pracy i ogromnych pokładów cierpliwości, ale również odpowiednich elementów garderoby, które nie będą krępować ruchów. Potrzebujesz nabyć wysokiej jakości bryczesy? Obszerny wybór asortymentu znajdziesz w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni używanych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi stykają się z siodłem, co zmniejsza zagrożenie otarcia naskórka. Dobrze uszyte bryczesy do jazdy konnej powinny być elastyczne i ciasne, a zarazem nie krępować ruchów i umożliwiać wygodną jazdę w różnych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl kupić można bryczesy uszyte z materiałów najwyższej jakości – bawełny z lycrą czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym jeździec czuje się w pełni swobodnie.

Jak wybrać najodpowiedniejsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być przede wszystkim dopasowane do budowy ciała jeźdźca i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Przy wybieraniu odpowiednich spodni jeździeckich wskazane jest upewnić się czy mają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który jest wytwarzany z silikonu, skóry ekologicznej bądź innych surowców zapewniających porządną przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej kolanowy bądź pełny, który obejmuje także uda i łydki. Osobną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one posiadać warstwę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które gwarantują komfort termiczny w czasie jazdy. Ważne są również walory użytkowe – liczne kieszenie czy elastyczne zakończenia nogawek.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Powiązane treści